![](https://www.avmap.gr/wp-content/uploads/2022/06/pallini-300x166.jpg)
Ψηφιοποίηση χωρικών δεδομένων του Δήμου Παλλήνης
Ψηφιοποίηση χωρικών δεδομένων του Δήμου Παλλήνης Το έργο αφορά τη μετατροπή του μη-ψηφιακού αρχείου του Δήμου σε ψηφιακή μορφή, κατάλληλη για χρήση στο ενιαίο γεωγραφικό
Η AVMap GIS Α.Ε. υλοποίησε για το Ψυχιατρικό Νοσοκομείο Αττικής δικτυακό GIS με τις μονάδες υγείας τις οποίες και εποπτεύει το Νοσοκομείο. Για την καλύτερη διαχείριση του συστήματος η πληροφορία οργανώθηκε σε επίπεδα (layers) και το κάθε επίπεδο περιλαμβάνει ομοειδείς πληροφορίες.
Τα επίπεδα περιλαμβάνουν τα διοικητικά όρια των Δήμων, της Περιφέρειας και της Αποκεντρωμένης Διοίκησης της Αττικής, τα όρια των Το.Ψ.Υ., την κάθε Μονάδα Ψυχικής Υγείας, καθώς και πληθυσμιακά δεδομένα, δεδομένα φύλου και πληροφορίες για το ηλικιακό τους εύρος. Η κάθε Μονάδα Ψυχικής Υγείας συνδέεται με περιγραφικές πληροφορίες ποιοτικών και ποσοτικών χαρακτηριστικών.
Ψηφιοποίηση χωρικών δεδομένων του Δήμου Παλλήνης Το έργο αφορά τη μετατροπή του μη-ψηφιακού αρχείου του Δήμου σε ψηφιακή μορφή, κατάλληλη για χρήση στο ενιαίο γεωγραφικό
Διοργάνωση ημερίδων και συνεδρίων και υποστήριξη και προετοιμασία για την παρουσίαση των αποτελεσμάτων του έργου «Τα σφουγγάρια του Αιγαίου και τα εδώδιμα σαλιγκάρια σαν εναλλακτικές
Οργάνωση χωρικών δεδομένων του Δήμου Παλλήνης με GIS Tο έργο υποστήριξε τις υπηρεσίες του Δήμου στην ανάπτυξη και την οργάνωση των χωρικών δεδομένων του με
Smart Resilience Technology, Systems and Tools – SMARTeST Ολοκλήρωση δικτυακού τόπου www.floodresilience.eu. Υλοποιήθηκε ο δικτυακός τόπος για το έργο Smart Resilience Technology, Systems and Tools –
Ανάπτυξη πολυχρηστικής δικτυακής GIS πλατφόρμας – ΕΚΠΑ Στα πλαίσια του έργου αναπτύχθηκε γεωγραφική βάση δεδομένων με δεδομένα διοικητικών ορίων πόλεων, χωρών, κλπ. καθώς επίσης οδικό
Upgrading of the GIS platform for electronic issuance of certificates with digital signature and integration with the protocol. In collaboration with the Municipality of Pallini,